Happy 100164
Produktinformation
| Uttryck | Organiskt mönster |
| Material | 100% Trevira CS |
| Bredd | 140 cm, 55.12 tum |
| Vikt | 4.13 g/m², 4.13 oz/yd² |
| Ljudklass | E |
| Alfa-värde | α 0.15 |
| Flamskyddad | Ja |
| Five-Zero-Green | Ja |
| Oeko-tex | Ja |
| Överensstämmer med REACH | Ja |
| Designer | Kazuyo Nomura |
| Upprepning | 90 cm |
| Vändbar | Nej |
| SS-EN ISO 14001:2004 | Ja (omfattas av miljöledningsstandarderna ISO 14001:2004) |
| Öppenhetsfaktor | 25% |
| Antal färger | 4 |
| Hygienkoncept | Ja |
Produktbeskrivning
Happy är ett lekfullt, grafiskt mönster skapat av den skickliga textilkonstnären Kazuyo Nomura. Det geometriska mönstret, med sina unika variationer, ger designen ett levande uttryck.
Den slående enkelheten och de genomtänkta färgkombinationerna tillför karaktär och personlighet till alla miljöer. Happy fungerar utmärkt som rumsavdelare och är tryckt på en skirt tyg som filtrerar ljuset på ett vackert sätt.
Viktiga egenskaper:
- den härliga lekfullheten i designen
- tygets transparens och textur
- den känsliga filtreringen av ljuset






