Ritz 100192 (Utgått, finns i lager)
Produktinformation
| Uttryck | Subtilt mönster |
| Material | 100% Trevira CS |
| Bredd | 140 cm |
| Vikt | 100 g/m² |
| SOLAR-medelvärde | Rs + As = 50 |
| Flamskyddad | Ja |
| Five-Zero-Green | Ja |
| Oeko-tex | Ja |
| Överensstämmer med REACH | Ja |
| Designer | Studio Almedahls, Johanna Lundgren |
| Upprepning | - |
| Vändbar | Ja |
| Ytterligare information | Tvättbar vid 70°C |
Produktbeskrivning
Stilrena Ritz är ett randigt mönster med en viss känsla. Den skickligt orkestrerade färgsättningen får mönstret
att sjunga. De fina, jämnt upprepade linjerna har en skickligt skapad rytm av färger. På nära håll är linjerna distinkta medan de harmoniska färgkombinationerna på avstånd skapar ett intryck av att subtilt flyta in i varandra. Mönsteruttrycket smälter perfekt samman med det noggrant utvalda tyget som är så transparent att det nästan är kristallklart.
Vi trodde att du skulle gilla...
- den transparenta väven med en glasklar känsla
- det eleganta designuttrycket
- den mångsidiga färgpaletten – från sobra till uttrycksfulla nyanser




