Sandstorm 100134 (Utgått, finns i lager)
Produktinformation
| Uttryck | Subtilt mönster |
| Material | 100% återvunnen polyester FR |
| Bredd | 200 cm |
| Vikt | 155 g/m² |
| Ljudklass | E |
| Alfa-värde | α 0.15 |
| SOLAR-medelvärde | Rs + As = 60 |
| Flamskyddad | Ja |
| Five-Zero-Green | Ja |
| Oeko-tex | Nej |
| Överensstämmer med REACH | Ja |
| Designer | Studio Amanda & Matilda |
| Upprepning | 90 cm |
| Vändbar | Ja |
| Ytterligare information | Tvättbar vid 70°C |
Produktbeskrivning
Sandstorm , som är tryckt på 200 cm bred återvunnen polyester med vår miljövänliga Pure FR™-finish, är det lilla blyertsmönstret i ett stort sammanhang. Nästan enfärgat men ändå unikt, i läckra färgkombinationer, bär Sandstorm verkligen Almedahls handstil.
Vi trodde att du skulle gilla...
- hur ytan blir levande
- återanvändning av PET-flaskor
- det organiska och samtidigt grafiska uttrycket





