Hive 101397 (Utgått, finns i lager)
Produktinformation
| Uttryck | Subtilt mönster |
| Material | 100% återvunnen polyester FR |
| Bredd | 200 cm |
| Vikt | 155 g/m² |
| Ljudklass | E |
| Alfa-värde | α 0.15 |
| SOLAR-medelvärde | Rs + As = 60 |
| Flamskyddad | Ja |
| Five-Zero-Green | Ja |
| Oeko-tex | Ja |
| Överensstämmer med REACH | Ja |
| Designer | Ulla Gustavsson |
| Upprepning | 63 cm |
| Vändbar | Ja |
| Ytterligare information | Tvättbar vid 70°C |
Produktbeskrivning
Hive är ett hexagonalt mönster inspirerat av honungskaksstrukturen i bikupor. Hive är designad av den skickliga ytmönsterdesignern Ulla Gustavsson. Mönstret är tryckt på 100 % återvunnet tyg tillverkat av PET-flaskor. Den lilla skalan och den tvåfärgade trycktekniken gör Hive till ett flexibelt val som kan samordnas både med våra enfärgade tyger och större tryckta mönster.
Vi trodde att du skulle gilla...
- den miljövänliga Öko-Tex-certifierade Pure FR™-behandlingen som utvecklats av Almedahls
- den 100% återvunna polyestern tillverkad av PET-flaskor
- de vackra ljusfiltrerande egenskaperna



