Vila 100293 eller 100294
Produktinformation
| Uttryck | Strukturmönstrad design |
| Material | 70% ull 30% linne |
| Maximal storlek | 5,0m x 8,9m |
| Ljudklass | D |
| Alfa-värde | α 0.55 |
| Lugghöjd | 100293 Lugg 25 mm 100294 Lugg 35 mm |
| Densitet | 100293 23000 tuft/m² (kvm) 100294 25000 tuft/m² (kvm) |
| Vikt | 100293 3,4 kg/m² (kg/m²) 100294 4,4 kg/m² (kg/m²) |
| Flamskyddad | Nej |
| Designer | Studio Almedahls |
| Five-Zero-Green | Ja |
| Överensstämmer med REACH | Ja |
| Antal färger | 46 |
Produktbeskrivning
Vila - en strukturerad ryamatta med naturligt djup
Vila för tankarna till en rik textil gräsyta, där fibrer i olika nyanser, tjocklekar och texturer smälter samman. Dess unika karaktär uppstår genom en genomtänkt kombination av hårdtvinnad ull och linne i harmoniserade toner. Finns med 25 mm och 35 mm skuren lugg och är perfekt för miljöer med lätt trafik, där dess lugna textur skapar en inbjudande atmosfär och främjar meningsfulla möten i delade utrymmen.
Viktiga egenskaper:
- tillverkad av premium HardTwist ull och linne för naturlig textur
- Action-backing med integrerad halkskyddande effekt
- finns i 46 noggrant utvalda färgalternativ
Produktinformation:
- 100293 Vila, matta med 25 mm skuren lugg
- 100294 Vila, matta med 35 mm skuren lugg
Är du redo att förvandla ditt utrymme med Vilas mjuka, naturliga charm? Kontakta oss idag för att få veta mer eller för att boka en konsultation.






