Weave 101615 eller 101617
Produktinformation
| Uttryck | Geometriskt mönster |
| Material | 100% ull |
| Garn | Spirit |
| Maximal storlek | 5,0m x 8,9m |
| Ljudklass | D |
| Alfa-värde | α 0.55 |
| Lugghöjd | Slinga 10mm & skära 14mm |
| Densitet | 39000 tuft/m² |
| Vikt | 4,2 kg/m² |
| Flamskyddad | Ja |
| Designer | D. Lavonius Jarefeldt, A. Alriksson & S. Wessely Gromark |
| Five-Zero-Green | Ja |
| Överensstämmer med REACH | Ja |
| Antal färger | 16 |
Produktbeskrivning
Weave - modern design med arkitektonisk elegans
Weave and Shift-mattorna är ett resultat av vårt kreativa samarbete med Tengbom Architects. De är designade för att komplettera Weave- och Shift-gardinerna och ger en sammanhållen känsla i inredningen. Blandningen av skuren och öglad lugg skapar dynamiska mönster av linjer och ytor. Kombinationen av en- eller tvåfärgade mönster med premium Spirit-ull ger oändliga möjligheter till skräddarsydda designuttryck.
Viktiga egenskaper:
- Finns i 16 standardfärger och upp till 140 anpassningsbara nyanser.
- Spirit-ull av högsta kvalitet för hållbarhet och mjukhet
- grafiska, eleganta mönster som lyfter moderna interiörer
Produktinformation:
- 101615: enfärgat alternativ
- 101617: tvåfärgat alternativ
Förädla din interiör med den eleganta designen och skräddarsydda färgpaletten hos Weave och Shift. Hör av dig för att upptäcka unika designlösningar anpassade till din miljö.





